1. Opracuj strategię budowania zaufania i szacunku
W związku z pandemią pojawiły się pewne trudności w działaniach rekrutacyjnych firm. Mogę one mieć długotrwały i znaczący wpływ na biznes, reputację liderów i wyniki firmy. Wiele osób doświadcza wzmożonego stresu związanego z pandemią i izolacją co może się przekładać na osłabienie zaufania wobec korporacji. Dlatego warto pokazać, że firma jest zaangażowana w rozwój talentów, a ludzie i kultura są w centrum jej działań
2. Stwórz całościowe ramy pomiaru
W obliczu rosnącej presji na rynku zysków i strat warto podnieść poprzeczkę w zakresie analizy efektywności. Wiele firm śledzi wskaźniki aplikacji kandydatów, ale nie idzie z tym dalej. Obecnie ważne jest aby badań wydajność płatnych mediów, a przede wszystkim w jaki sposób zmieniło się doświadczenie klienta, jak działania employer brandingowe wpłynęły na markę, jak zmieniają się opinie i postrzeganie marki przez osoby zewnętrzne.
3. Śledź, raportuj i usprawniaj swój Employer Branding
Zastanów się nad tym co dotychczas dobrze działało w zakresie komunikacji z kandydatami, a co należy usprawnić. Poświęcenie czasu na analizę dotychczasowych działań może pomóc poprawić błędy, zmodyfikować niedopracowane kwestie i zrealizować rozwiązania, które dotychczas nie zostały wprowadzone w życie. W centrum Twojej uwagi powinna znaleźć się efektywność i wpływ.
Źródło: https://tiny.pl/rv46d